Skontaktuj się z nami: (85) 722-29-80

Adres:

Ul. Władysława Wysockiego 4 lok. 5, 15-167 Białystok

Pracownia rezonansu magnetycznego w Grajewie oficjalnie otwarta

Dnia 6 października 2023 r. miało miejsce oficjalne otwarcie pracowni rezonansu magnetycznego w Szpitalu Ogólnym im. Witolda Ginela w Grajewie. Mieliśmy przyjemność wziąć udział w tej uroczystości. Pracownia została poświęcona oraz symbolicznie przecięto biało-czerwoną wstęgę.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia i przywitania gości przez Dyrektor Szpitala Martę Romanowską oraz Starostę Powiatu Grajewskiego Waldemara Remfeld. Serdeczne podziękowania złożono Kazimierzowi Gwiazdowskiemu Posłowi na Sejm RP za pomoc okazaną przy pozyskiwaniu funduszy na realizację inwestycji, Wandzie Elżbiecie Mieczkowskiej Radnej Sejmiku Województwa Podlaskiego za wsparcie ze strony Urzędu Marszałkowskiego oraz Maciejowi Bogdanowi Olesińskiemu Dyrektorowi Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, na którego wsparcie Szpital w Grajewie zawsze może liczyć. Starosta podziękował również Pani Dyrektor oraz pracownikom Szpitala za zaangażowanie i nakład pracy w rozwój placówki.

Nowoczesny rezonans magnetyczny w Szpitalu Ogólnym w Grajewie

O postępach trwających prac adaptacyjnych pisaliśmy już kilkukrotnie. Adaptacja pomieszczeń rozpoczęła się już w lipcu i obejmowała powierzchnię około 100m2. Prace dobiegły końca, a pracownia rezonansu w Szpitalu Ogólnym w Grajewie została wyposażona w nowoczesny aparat rezonansu magnetycznego uMR 580 firmy United Imaging Healthcare.

uMR 580 cechuje się wysokim jakościowo obrazem przy niskim poziomie szumów dzięki zastosowaniu cyfrowej technologii bezstratnej modulacji kanałów RF. Więcej informacji o aparacie uMR 580 możecie przeczytać w zakładce Oferta.

„Pacjenci musieli jeździć do innych powiatów, żeby skorzystać z takich usług diagnostycznych, więc jak najbardziej poprawi to usługi w naszym szpitalu” – mówi Dyrektor Szpitala Marta Romanowska.

Dofinansowanie projektu

„Dzięki pracowni rezonansu magnetycznego pacjenci będą lepiej i dokładniej diagnozowani, a przez to skuteczniej leczeni. To przyspiesza nam proces diagnostyczny” – mówi zastępca dyrektora szpitala ds. lecznictwa i ortopeda Adam Leszczyński.

Projekt został zrealizowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej REACT-EU. Kwota dofinansowania to 7 166 890,80 zł. Pozyskane środki zostały przeznaczone również na doposażenie oddziałów obserwacyjno-zakaźnego, anestezjologii oraz intensywnej terapii.

Szpital Ogólny w Grajewie z pewnością zapewni Pacjentom kompleksową diagnozę. Cieszymy się, że mogliśmy się do tego przyczynić.